בית אבי-חי

בית אבי-חי
קרדיט: לוגו

רחוב: קינג ג'ורג' 44

ישוב: ירושלים


בית אבי חי, מיסודה של קרן אבי חי, הוא מרכז תרבות שמטרתו לעסוק בנושאים המרכזיים של תחומי המחשבה והיצירה בחברה היהודית והישראלית.

בית אבי חי מבקש ללקט את הקולות הנשמעים בתוך הציבור הישראלי-יהודי, לתת להם במה ולאפשר להם להשפיע על החברה ועל התרבות בישראל.

הבית ניצב בליבה של ירושלים, בצומת המחבר בין שכונות, בין קהילות ובין תרבויות שונות. את הבניין תיכננה האדריכלית עדה כרמי, והוא משתלב בפסיפס הישראלי והיהודי הקיים באזור: מוסדות הסוכנות היהודית; בית הכנסת הגדול; בית ראש הממשלה; ומגוון רחב של מוסדות תרבות כתיאטרון ירושלים, בית הכנסת 'ישורון', בית שמואל, בית שוקן, יד בן צבי, מכון ון–ליר ואחרים.
המבנה בן שלוש הקומות מכיל אולם למופעים וכנסים ובו 270 מקומות ובמה קטנה המתאימה להרצאה, הקרנה או מופע מצומצם; שמונה חללי התכנסות בגדלים שונים המצויידים במיטב הטכנולוגיות המתקדמות ביותר, לשימוש מרצים ומפעילי סדנאות וקבוצות דיון ופעילות; וחדר קריאה ייחודי המוקדש לתצלומי ארץ ישראל והעם היהודי, ומכיל גם ספרי יסוד ביהדות וציונות. כמו כן ישנה בבניין קפיטריה.

העם היהודי הוא גיבורו של הסיפור אותו מספר בית אבי חי: העם היושב בארץ ובקהילות בחו"ל; העם היהודי על זרמיו וסערותיו, על גווניו השונים, על זכרונותיו ועל חלומותיו.

קשת רחבה של פעילויות ואירועים מאפיינת את הוויית בית אבי חי – ימי עיון, הרצאות, סדנאות, מופעים ואירועי תרבות מגוונים. בית אבי חי פונה אל מגוון קהלים, מתוך מטרה ליצור מפגש מפרה ומאתגר בין תרבויות ותפיסות עולם שונות. הבית מאפשר מפגש בין בני קהילות שונות בציבור היהודי בישראל ובתפוצות. בית אבי חי פותח את שעריו למרצים, אמנים, הוגים וחולמים, ומזמין אליו תאבי דעת, שוחרי תרבות וסקרנים. זהו בית פתוח ומכניס אורחים במלוא מובנו של המנהג היהודי העתיק – מקור מתמיד של חיוניות והתחדשות; של הקשבה ולמידה. בית למפגש אמיתי.צרו קשר:

טלפון: 6215900 02

דף הבית של בית אבי-חיהופעות בבית אבי-חי

אין תוצאות לחיפוש. לחיפוש בארכיון לחצו כאן.

רוצים להיות מעודכנים? הרשמו לניוזלטר האישי שלנו והצטרפו לדף שלנו בפייסבוק.


פיתוח: יריב חבוט   לוגו: קובי דהאן  עיצוב: לויז דיזיין    © 2020 כל הזכויות שמורות